SK Městec KrálovéTJ Pátek
ne 15. 10. 2023 15:30 @ Městec Králové, ERDINGER Alkoholfrei 1.B TŘÍDA sk. C muži, 11. kolo
34_20231016_102029.jpg

Áčko nestačilo na velmi dobře hrajicí Městec

Mistrovsky zapas

Městec Králové – Pátek 3:0

„Na tenhle zápas jsem tři nebo čtyři kola čekal. Po matných výkonech, kdy jsme nepodávali dobrou práci, se to tentokrát otočilo. Pátek jsem měl načtený. Klukům jsme s trenéry řekli, jak na ně a absolutně vše platilo. Pátek byl sice bez Máry Ramšáka, Top hráče hostí, ale tentokrát na nás neměl. Hráli jsme opravdu takticky skvěle. V kabině jsem po zápase hledal chyby, které bych klukům vyčetl, ale až na drobné chybky absolutně nic špatně. Pokud budu hodnotit zápas komplexně, tak jsme celý zápas tahali za delší konec,“ radoval se hrající kormidelník královéměsteckého týmu Jan Šmidrkal. „Na závěr mám dvě věci. Obrovská pochvala mým klukům za super výkon. A ta druhá. Nevím, zda se to sluší, ale mrzí mě komentáře, které celý týden přicházely z Býchor. Kdyby se ti ukřivdění přišli podívat na nohy mých kluků, tak by třeba změnili názor. Mrzí mě, když někdo není soudný, obzvláště na téhle úrovni, když by ten fotbal měl hlavně bavit. S těžkými výrony se chodí těžko do práce. Snad se Býchorští už podívali do zrcadla,“ vrátil se k týden starému utkání Šmidrkal, v němž dostali čtyři (!) býchorští hráči červenou kartu.

„Začátek nebyl z naší strany špatný. V 10. minutě jsme neuhlídali brejk domácích a ti se ujali vedení. O patnáct minut později jsme z podobné akce obdrželi druhý gól. Všude jsme byli druzí, báli jsme se hrát a prohrávali osobní souboje. Chvílemi mi přišlo, že Martin Puk byl na hrotu osamocený. Druhá půle byla z naší strany lepší, ale Městec nás do ničeho nepouštěl. Jedinou větší šanci měl Mejzr, ale jeho pokus zastavil před bránou obránce domácích. Třetí branka padla, když náš brankář neudržel hlavičku Kubelky. Městec vyhrál zaslouženě, nepouštěl nás do větších šancí a konec zápasu si už pohlídal,“ řekl k utkání obránce Pátku Ondřej Puk.

Branky: 10. Velenský, 24. Hanzlík, 59. Kubelka. Poločas: 2:0.