Starší přípravka si na úvod poradila s Městcem Králové

TJ Pátek - Městec Králové 11:3 (5:0)

V pondělí 2.9. nezačal jenom nový školní rok, ale také podzimní sezóna se starší přípravkou. Soupeřem nám byl neoblíbený Městec Králové, kterému jsme měli z posledních dvou let co vracet. O víkendu před zápasem jsem řešili nějaké virózy a nakonec jsme do zápasu nastoupili s Řehym v bráně a třemi střídajícími hráči do pole. Oproti jaru jsme mohli počítat i s Michalem Wirknerem a Adamem Bruštíkem. Hned od začátku jsme dominovali a soupeře pouštěli k míči jen sporadicky. Po pár zástřelech jsme se nakonec dočkali a v první dvacetiminutovce skončil balón za soupeřovými zády celkem čtyřikrát. Většinou se jednalo o pohledné kombinace, do kterých jsme se snažili zapojovat i golmana. O přestávce jsme si řekli, že půjdeme do druhé třetiny jako kdyby byl zápas nerozhodný, nic nepodceníme a budeme se snažit přidat další góly. Realita byla bohužel jiná a i když jsme si vypracovali řadu šancí, tak jsme si vylámali zuby na náhradním brankáři Městce, který chytal fenomenálně, nebo naše akce končili mimo svatyni. I přesto se jedná střela přeci jenom ujmula a na druhou pauzu jsme odcházeli s vedením 5:0. Do závěrečné třetiny jsme vstoupili skvěle a po pár minutách byl stav již o 9 branek. Poté jsme proházeli jednotlivé pozice, nechali odpočinout starší kluky a soupeři se náhle podařilo dvěma góly výsledek skorigovat. Ke konci zápasu padlo na každý straně ještě po jedné brance a konečný stav se nakonec zastavil na krásných 11:3. Co se týče zápasu, tak máme určitě ještě na čem pracovat, ale za předvedený výkon musím kluky pochválit. Závěrem bych chtěl ještě poděkovat rodičům za slušné a hlasité povzbuzování.