224_20240909_122859.jpg

U9 - Postřižiny Cup

Postřižiny Cup - O pohár města Nymburk

V neděli 8.9. 2024 se náš výběr kategorie U9 zúčastnil velice prestižně obsazeného turnaje Postřižiny Cup v nedalekém Nymburce na hřišti tamního Polabanu.
Mezi týmy byly přihlášené kluby jako SK Slavia Praha - dívky, AC Sparta Praha, Dynamo České Budějovice, Bohemians Praha, FK Mladá Boleslav, Polaban Nymburk, Dukla Praha, SC Xaverov a další. Naši kluci z Pátku se postupně ve skupině střetli s AC Sparta Praha (1:6), Dukla Jižní město (2:7), FK Mladá Boleslav (1:5), TJ Praga Vysočany (2:5) a SK Polaban Nymburk (1:4).
Naši fotbalisti v každém utkání bojovali a snažili se plnit taktické pokyny. Přes veškerou snahu jsme bohužel všechna utkání prohráli a to nás poslalo do bronzové skupiny, ve které jsme bojovali o celkové 13. až 18. místo. V této skupině jsme odehráli ještě 4 zápasy s týmy Lázně Bohdaneč (6:4), Dynamo České Budějovice (1:8), Sparta Kolín (1:4) a AFK Milovice (3:2). Přes 2 výhry jsme vlivem horšího skóre obsadili 17. místo se stejným počtem bodů jako Dukla a Lázně Bohdaneč.
Náš hráč Kristián Gál se stal se 14 góly druhým nejlepším střelcem celého turnaje, jen o jeden gól za vítězem. Kluky musíme pochválit, že v takové konkurenci celkem obstáli a s nikým nepropadli. Do budoucna se budeme muset více zaměřit na střílení gólů u ostatních hráčů, abychom měli více střelců. Dále na silové souboje a hru jeden na jednoho. Pro kluky to byla veliká zkušenost a takovéto zápasy je posouvají výkonnostně nahoru. Poděkování patří nejen našim malým fotbalistům, ale také rodičům za podporu a neustálé povzbuzování!
Radek a Adam