202_20240613_215839.jpg

U9 v souboji o titul deklasovala Lysou

Středeční večer v Lysé se nesl na vlně Pátecké euforie

Ve středu 12.6 nás čekalo poslední mistrovské utkání v mladších přípravkách. Na závěr sezóny jsme si nemohli přát lepší rozlučku, než zápas proti vedoucímu a dosud neporaženýmu týmu,kterým byl Sokol Lysá nad Labem. My jsme před vzájemným duelem figurovali na třetím místě, ale v případě vítezství by jsme se díky vzájemnému zápasu a lepšímu skóre posunuli na první místo. Důležitosti zápasu napovídala i divacká kulisa z řad rodičů i kluků ze starší přípravky, kteří nám společně i s pomocí bubnu vytvořili domácí prostředí. Den před zápasem jsme se dozvěděli, že nebudeme moc počítat s naší golmanskou jedničkou Řehym, jelikož je nemocný, ale jeho náhradník Šíma se zhostil role náhradníka s bravůrou a dodával klukům v poli klid, že je o naší svatyni dobře postaráno. Před zápasem jsme se kluky snažili namotivovat, nejen slovy, ale i slíbenou odměnou v případě výhry a přesně v 17:30 jsme šli na věc. Výkop patřil domácím, ale to bylo na dlouhou dobu to poslední, kdy si alespoň chvilku užili míč. Hned od začátku jsme k překvapení nás všech na domácí vlítli a začali na hříšti dominovat. Než se stačili rozkoukat, tak prohrávali 0:4. Svůj podíl na tom měli určitě i naší fanoušci s bubnem, kteří neustále povzbuzovali a nakonec byli domácími z poza branky posláni bokem, jelikož prý rozptylují jejich brankáře, který na to není zvyklý :-D V nastolené hře jsme pokračovali i nadále a po první dvacetiminutovce bylo skóre 0:8 v náš prospěch. S přibývajícími góly byla na klukách vidět pohoda a dařilo se nám vytvářet i pohledné kombinace. Lysá se na naší polovinu dostávala jen sporadicky a když už, tak vše vyřešil Šíma. O přestávce před druhou třetinou jsme u kluků hlavně krotili euforii s tím, že není ještě zdaleka nic rozhodnuto a ať do toho šlapou stále ve stejném tempu. Z kraje druhé časti přišlo to co jsme nechtěli. Soupeři se z brejku podařilo skórovat a hned přišlo hecování od rodičů pojďme to ještě zvrátíme. Chvíli na to měli domací ještě jeden brejk, ale naštěstí ho nedotáhli do konce. Všichni víme jak je psychika u dětí vrtkavá a proto jsme potřebovali co nejrychleji vstřelit branku, aby jsme se zase uklidnili. Otěže nakonec vzal do rukou, nebo spíš do nohou náš nejzkušenější borec Jirka a dvěma góly v rozmezí čtyř minut opět zchladil ambice Lysý. Poté jsme přidali ještě další dvě branky na které odpověděl soupeř  jednou trefou jak jinak než z brejku po špatně zahraném rohovém kopu a tak jsme odcházeli na druhou pauzu s poklidným náskokem 2:12. V tento moment už nám bylo jasné, že se dneska z výhry budeme radovat my a tak Karel vyslal kurýrku Lůcu bez vědomí kluků pro slíbenou odměnu. V místní pizzerii si nejdříve ťukali na čelo, že za tak krátkou dobu nejsou schopný vyrobit požadované množství, ale nakonec si prý řekli,že je to pro ně výzva, odsunuli ostatní objednávky a dali se do práce. Tím se omlouváme obyvatelům Lysý, že jsi museli přibližně o 40 minut déle počkat :-D Mezitím jsme se chystali na závěrečnou třetinu, která už se dohrávala vlastně jen z povinosti, ale přesto byli vidět pěkné kombinační akce. Tři z nich se nám podařilo dotáhnout do konce a skončili za jinak skvělým golmanem domácích. Nebýt jeho a našich nepřesností v zakončení, kdy mnoho střel končilo mimo tři tyče, tak mohl být konečný výsledek pro soupeře daleko hrozivější. Poslední slovo ale nakonec měli borci z Lysý, když se jim ještě v závěrečných sekundách podařilo korigovat stav na konečných 3:15. V tu dobu už skandující fanoušci za pokřiku " kdo neskáče není Pátečáááák" odpálili dýmovnice v barvě klubu a hned po závěrečném hvízdu vběhli na hřiště a začali se s klukama radovat z celkového vítězství. Dnes musím všechny kluky strašně moc pochválit, plnili do puntíku co jsme si řekli, měli chuť hrát a šli si za tou výhrou od začátku zápasu. Podle mě odehráli  nejlepší zápas v sezóně a schovali si to tak na pravou chvíli. Co se týče soupeře, tak ten přistoupil k zápasu, že se pravděpodobně nemůže nic zásadního stát, jelikož už před zápasem měli pro domácí kluky připravený medaile za první místo a ejhle zázraky se dějí. Obec se 769 obyvateli nakonec 10 tisícové Lyse nad Labem vypálila rybník. Minimálně půl hodiny po konci zápasu ještě pokračovali oslavy za neustáleho skandování " tak jsme první no a cóóóó´" nechybělo "Oĺeile" a našlo se i nějaké to šampáňo. Po převlečení dorazila i slíbená pizza s limonádou a alespoň na chvilku po dobu jídla byl od nás klid :-D Závěrem bych chtěl Všem rodičům poděkovat za podporu nejenom dnes, ale během celý sezóny, protože bez Vás by to nešlo a veřte, že když na tom zápase jste,tak to ty děti vnímají a moc jim to pomáhá, že mají ve vás tu podporu. Chci poděkovat i klukům ze starší přípravky za skvělou kulisu, kterou nám může zavidět nejenom celej okres a samozřejmě i Karlovi za skvělou organizaci nejenom tohoto zápasu, ale i celý sezóny. Tím se loučíme s mladší přípravkou a budeme se těšit po prázdninách na novou výzvu v podobě starší přípravky.